
Omschrijving
Deze leskist behandelt het onderwerp vogels en is de opvolger van ‘Jop vindt een veer’ voor groep 1, 2 en 3.
Deze leskist, geschikt voor de groepen 4 t/m 6 van het basisonderwijs. Met deze leskist en handleiding kun je een lessenserie organiseren waarin leerlingen onderzoek gaan doen naar vogels. Zo komen ze onder meer te weten dat er veel verschillende soorten vogels zijn. En dat deze vogels allemaal zijn aangepast aan de omgeving waarin ze leven. De volgende onderwerpen komen aan bod.
- gedrag
- vogeltrek
- Eieren, broeden en nesten
- vogels in de eigen omgeving
- vogels in hun biotoop
Introductie
De leerlingen krijgen van Professor van Wiegen een brief met daarin de vraag of de leerlingen hem willen helpen bij het afronden van zijn vogelonderzoek. Binnenkort moeten de resultaten zelfs gepresenteerd worden in een boek. Professor van Wiegen klimt voor zijn onderzoek vaak in bomen om de vogels te observeren en te fotograferen. Ook deze week zat hij hoog in een boom om een vlaamse gaai goed te kunnen bekijken. Wat er precies gebeurde weet hij niet meer. Van Wiegen werd wakker in zijn bed met zijn hoofd in het verband. De wereld om hem heen draaide. Hij zag ze duidelijk vliegen! Van de dokter mag hij voorlopig niet meer werken aan zijn onderzoek. Hij heeft een hersenschudding en last van geheugenverlies. Aan de leerlingen stuurt hij een kist met daarin o.a. een échte opgezette vogel, verrekijkers, vergrootglazen, boeken en misschien wel het allerbelangrijkste; een geheimzinnig aantekeningenboekje, vol met schetsjes en krabbels over de ontdekkingen die hij reeds deed.
Kunnen de leerlingen de geheimzinnigheden, die nog rondom de vogels bestaan, oplossen? De leerlingen verwerken hun bevindingen tot een mooi vogelboek.
Leerdoelen
Met deze leskist en handleiding kun je een lessenserie organiseren waarin leerlingen onderzoek gaan doen naar vogels. Zo komen ze onder meer te weten dat er veel verschillende soorten vogels zijn. En dat deze vogels allemaal zijn aangepast aan de omgeving waarin ze leven.
- leerlingen weten dat vogels worden onderverdeeld in soorten;
- leerlingen kennen begrippen zoals nestelen, biotoop en vogeltrek;
- leerlingen weten waarom veren belangrijk zijn voor vogels;
- leerlingen weten hoe ze vogels kunnen spotten;
- leerlingen leren gedrag van vogels herkennen.
Kerndoelen
Kerndoelen: 40, 41, 45, 46, 47
Tijdsduur
Introductie - Een brief van de professor - 60 min
Uitwerking - Het onderzoek - 120 - 240 min
Verwerking - De presentatie -120 min
Locatie
In en rondom de school. Buitenles
Lessen in dezelfde serie
Voor hogere groepen zijn er ook leskisten gemaakt door dezelfde ontwikkelaar:
Jop vindt een veer (groep 1,2 en 3)
Kluts kwijt (groep 5 en 6)
- Organisatie
- Natuur- en Milieueducatie - Gemeente Haarlem
Haarlem - Type
- leskist
- Voor
- Groep 4,5,6.
- Kosten
- Gratis voor scholen in Haarlem en Zandvoort. Daarbuiten € 20,00.
- Thema
- Natuur en Stad;Dier en Mens;
- Informatie
- Bekijk bestanden
Omschrijving
Deze leskist behandelt het onderwerp vogels en is de opvolger van ‘Jop vindt een veer’ voor groep 1, 2 en 3.
Deze leskist, geschikt voor de groepen 4 t/m 6 van het basisonderwijs. Met deze leskist en handleiding kun je een lessenserie organiseren waarin leerlingen onderzoek gaan doen naar vogels. Zo komen ze onder meer te weten dat er veel verschillende soorten vogels zijn. En dat deze vogels allemaal zijn aangepast aan de omgeving waarin ze leven. De volgende onderwerpen komen aan bod.
- gedrag
- vogeltrek
- Eieren, broeden en nesten
- vogels in de eigen omgeving
- vogels in hun biotoop
Introductie
De leerlingen krijgen van Professor van Wiegen een brief met daarin de vraag of de leerlingen hem willen helpen bij het afronden van zijn vogelonderzoek. Binnenkort moeten de resultaten zelfs gepresenteerd worden in een boek. Professor van Wiegen klimt voor zijn onderzoek vaak in bomen om de vogels te observeren en te fotograferen. Ook deze week zat hij hoog in een boom om een vlaamse gaai goed te kunnen bekijken. Wat er precies gebeurde weet hij niet meer. Van Wiegen werd wakker in zijn bed met zijn hoofd in het verband. De wereld om hem heen draaide. Hij zag ze duidelijk vliegen! Van de dokter mag hij voorlopig niet meer werken aan zijn onderzoek. Hij heeft een hersenschudding en last van geheugenverlies. Aan de leerlingen stuurt hij een kist met daarin o.a. een échte opgezette vogel, verrekijkers, vergrootglazen, boeken en misschien wel het allerbelangrijkste; een geheimzinnig aantekeningenboekje, vol met schetsjes en krabbels over de ontdekkingen die hij reeds deed.
Kunnen de leerlingen de geheimzinnigheden, die nog rondom de vogels bestaan, oplossen? De leerlingen verwerken hun bevindingen tot een mooi vogelboek.
Leerdoelen
Met deze leskist en handleiding kun je een lessenserie organiseren waarin leerlingen onderzoek gaan doen naar vogels. Zo komen ze onder meer te weten dat er veel verschillende soorten vogels zijn. En dat deze vogels allemaal zijn aangepast aan de omgeving waarin ze leven.
- leerlingen weten dat vogels worden onderverdeeld in soorten;
- leerlingen kennen begrippen zoals nestelen, biotoop en vogeltrek;
- leerlingen weten waarom veren belangrijk zijn voor vogels;
- leerlingen weten hoe ze vogels kunnen spotten;
- leerlingen leren gedrag van vogels herkennen.
Kerndoelen
Kerndoelen: 40, 41, 45, 46, 47
Tijdsduur
Introductie - Een brief van de professor - 60 min
Uitwerking - Het onderzoek - 120 - 240 min
Verwerking - De presentatie -120 min
Locatie
In en rondom de school. Buitenles
Lessen in dezelfde serie
Voor hogere groepen zijn er ook leskisten gemaakt door dezelfde ontwikkelaar:
Jop vindt een veer (groep 1,2 en 3)
Kluts kwijt (groep 5 en 6)